hír
Szajki Péter filmje, a Most van most részt vett Los Angelesben a Love International Film Festivalon, ahol a legjobb férfi főszereplő díját Mohai…
továbbhír
Hét díjra is esélyes Szajki Péter tavaly bemutatott komédiája Los Angelesben. A Tompos Kátya és Mohai Tamás főszereplésével készült Most van most a…
továbbmagazin
Első hétvégén átlépte a bűvös 20 000-res határt Orosz Dénes Seveled című új romantikus vígjátéka, ami bár a műfajon belül nem kiemelkedő hétvégi…
továbbhír
Az áprilisi számban a magyar filmrendezőnők múltját, jelenét és jövőjét vizsgálják, Huszárik Zoltán Szindbádjának színvilágát, és a '48-as…
továbbmagazin
A Most van most című vígjáték és a Guerilla című történelmi film bemutatkozását sem segítette látványos reklámkampány, és ez sajnos meg is látszott…
továbbmagazin
Az esküvőjéről megszökött menyasszony bepattan az első szembejövő taxiba és a sofőr oldalán útra kel, hogy kijavítsa legsúlyosabb múltbéli hibáit.…
továbbvideó
A Most van most egyszerre akar dráma és romantikus vígjáték lenni, ehhez képest különös, hogy egyetlen emlékezetes poént sem sikerült belerakni az…
továbbmagazin
Idén is változatos kalandokat élhet át az, aki beül a magyar filmekre. Bátran nyúltak a rendezők különböző műfajokhoz: többek között szökött…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié